Економічний факультет

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
УКР    РУС    ENG   

 


Абітурієнту

 

       Кафедра економіки та менеджменту сьогодні - це високопрофесійна команда спеціалістів, що поєднують у своїй діяльності інновації та кращі традиції ХНУ ім. В.Н. Каразіна, що знаходяться в постійному пошуку нових джерел і напрямків розвитку.

    Чому студенти обирають менеджмент? Майже в кожній організації є посади, назва яких містить слово "менеджер". Десятки вузів пропонують програми вищої професійної освіти, що ведуть до отримання диплома "Бакалавра менеджменту". У той же час ми іноді чуємо про перевиробництво менеджерів в нашій країні. Кажуть також, що на керівника вивчитися не можна, що людина стає керівником, якщо у нього є відповідні здібності та практичний досвід у бізнесі, а освіта значення не має. Яку позицію займає з цього приводу кафедра економіки та менеджменту економічного факультету ХНУ ім. В.Н. Каразіна?


     Професія «менеджер організацій» може дати все, про що мріє активна, нестандартно мисляча і прагнуча до успіху людина. Так, так, тут вчать бути успішними і конвертувати свій інтелект у валюту.

    Не варто приховувати, як і в будь-який інший професії в ній є недоліки:

- Навчаючись на менеджера, ви не навчитеся створювати найскладніші креслення;

- Вас не навчать багатоступінчастим хімічним реакціям;

- Енциклопедія фізичних законів не стане вашою настільною книгою.

      Але! Якщо у людини є фундаментальні знання, її подальший практичний досвід нанизується на цю основу, краще засвоюється, дозволяє досягти більш відчутних результатів. Саме тому випускники університетів за напрямом "Менеджмент організацій" володіють фундаментальною перевагою перед тими, хто освоює керівництво бізнесом і людьми в бізнесі виключно емпіричним шляхом, методом проб і помилок.


    У 2003 році Асоціація європейських агентств, що займаються оцінкою якості та акредитацією освітніх програм в області менеджменту - EQUAL, схвалила документ, озаглавлений "Основні принципи програм першого ступеня вищої освіти з менеджменту в Європі". Документ виділяє три категорії таких програм: загальні - охоплюють широкий спектр знань і навичок у сфері управління діловими організаціями незалежно від їх галузевої належності, функціональні - концентруються на певній функції, наприклад, маркетингу, управлінні людськими ресурсами, і галузеві - орієнтовані на менеджмент організацій в певному секторі економіки, наприклад, у машинобудуванні або готельному і туристичному бізнесі.

     Програма "Бакалавр з менеджменту організацій" нашої кафедри відноситься до першої з цих категорій. Ми ставимо перед нашими студентами завдання оволодіння широким спектром компетенцій в різних функціональних областях менеджменту, що дозволяє їм надалі будувати свою кар'єру, в тому числі, і шляхом періодичної зміни напрямків діяльності, при якій людина працює деякий час у відділі продаж, потім в маркетингу, у виробництві, департаменті стратегічного планування і т.д. Це, як показує світовий досвід, одна з найбільш ефективних траєкторій формування топ-менеджерів вищої кваліфікації.

     У той же час, кафедра не ставить за мету підготувати 21-річних начальників. Після закінчення бакалаврату кафедри менеджменту студенти стають фахівцями в галузі управління, тобто рядовими співробітниками апаратів управління ділових організацій. Але багато випускників факультету, попрацювавши певний період, дійсно займають керівні посади. Це, як правило, ті, хто амбітний, цілеспрямований і, крім необхідного багажу знань, має якості лідера.

     Головна особливість кафедри економіки та менеджменту - міждисциплінарність підготовки студентів. Навчальний процес поєднує в собі фундаментальне вивчення економіки і фінансів, права, соціології та психології, оволодіння інформаційними технологіями, з іншого боку, випускник факультету за час навчання всебічно опановує загальні та спеціальні дисципліни з менеджменту, серед яких: основи менеджменту, операційний менеджмент, маркетинг, аналітичний менеджмент, управління якістю, регіонально-адміністративний менеджмент, інноваційний менеджмент та ін. Кафедра «Економіки та менеджменту» - це:

• розвиток управлінських компетенцій;

• навички роботи в команді;

• участь у наукових проектах та конференціях;

• студентське самоврядування;

• робота у віртуальних підприємствах;

• виховання лідерських якостей;

     Особлива увага приділяється іноземним мовам. Адже від уміння вести ділові переговори, в тому числі з іноземними партнерами, залежить ефективність роботи менеджера.

      Співпраця з кафедрою економіки та менеджменту дає перспективу розвитку не тільки в сфері теоретичних знань і наукових інтересів, але й в практичній діяльності, можливість особистісного розвитку і зростання.

 


         
         
       
  Анонси
 
 
 


 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Економічний факультет
м. Харків, вул. Мироносицька, 1
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна